štvrtok 21. mája 2015

Konečne po všetkom

Milý môj čitateľ, ktorého myška znova zablúdila na odkaz môjho blogu, aby sa presvedčil, či som náhodou nevydala nejaký nový článok alebo nedala o sebe vedieť prostredníctvom nejakých tuctových ospravedlnení.

Tak si sa naozaj dočkal toho slávneho dňa! Nejdem sa však ospravedlňovať, ani nič podobné, pretože si nemyslím, že by na to bol nejaký závažný dôvod. Síce som si vedomá toho, že ak by som bola veľmi chcela, bola by som si našla čas a splácala nejaký článok. Verte však tomu, že by som sa k tomu musela slušne premáhať, aby som niečo napísala. Najradšej píšem, keď je atmosféra upokojená a uvoľnená a nie, keď som nervózna a nemám žiadne nápady na písanie. :) A práve tu nastáva moment kedy by ste sa mali začať tešiť, pretože moje stresy a chvíľky napätia skončili.

Pre tých, ktorí by ešte stále nevedeli, čo sa s amatérskou spisovateľkou dialo - MATUROVALO SA! Tento týždeň začínal skutočne zvláštnymi pocitmi a slovami: "Mami ja to neviem.", "Teri, ja nezmaturujem." alebo "Ja som taká hlúpa." a mnohým iným v podobnom zmysle. Akademický týždeň sa odplavil tak rýchlo ako dážď odplavuje prach usadený na chodníkoch a ani som si riadne nestihla pri tom učení uvedomiť, ako ubieha čas. Priznávam, že som sa nikdy neučila tak usilovne a tak veľa. Síce nepatrím medzi tých, ktorým by boli známky akurát ukradnuté, ale väčšinou sa mi vždy podarilo krásne zabrať akurát posledný mesiac školského roka a vytiahnuť svoje známky k lepším výsledkom. Áno, takýto druh človeka som.

Touto cestou by som sa tiež veľmi rada poďakovala všetkým, ktorí so mnou nestratili trpezlivosť a občas skontrolovali, či som nevydala nejaký článok alebo tak. Vlastne som ich aj pár v hlave mala, ale nakoniec som bola vždy taká znechutená, že som to jednoducho nakoniec hodila za hlavu a venovala sa činnostiam zaťažujúcim moju hlavičku čo najmenej - pozeranie anime, prekladanie mangy alebo jednoducho celodenné vylihovanie v posteli. Sakra, takto vyznievam ako nejaký psychopat. Samozrejme, že som chodila aj do spoločnosti, ale v tomto som bola ešte do včera dosť obmedzovaná, pretože bolo potrebné, aby som sa sústredila na tú jedinú vec v mojom živote, ktorú som naozaj nechcela pokaziť - Maturita. 

Na druhú stranu som však mala dostatok priestoru, aby som popremýšľala o tom, čo chcem spraviť so svojim blogom. Možno ste si už viacerí všimli, že som ešte pred nejakým časom pridala do horného menu nejaké rubriky. Áno, týmto by som sa chcela v budúcnosti pravdepodobne venovať. Nebuďte sklamaní, ak ste sa v toľkom japonsku nenašli, poviedky nebudú orientované len na japonsko a anime alebo mangu. Ide len o to, že toto je môj životný štýl a chcela by som sa tomu venovať trocha viac. Ale, samozrejme, tiež by ma zaujímal váš názor na poviedky. V ktorých by som mala pokračovať a ktoré by som mala radšej nechať tak? Samozrejme, toto leto možno začnem pracovať tiež na svojej knižke, pretože mi jeden úžasný človek už niekoľkýkrát potvrdil, že na to mám, tak by som to chcela vyskúšať. Síce ešte neviem ako mi to vyjde, ale rovnako ako aj na inými vecami, aj nad týmto som už premýšľala a myslím, že to nie je také nereálne, keďže mi mnohí pomáhajú zdokonaľovať sa v písaní. Je pravda, že kedysi som na kritiku reagovala dosť odporne a nemala som rada, ak mi ktokoľvek čokoľvek vytkol, ale teraz som sa, myslím, trocha zmenila a dokážem ju prijať celkom dobre. Teraz už totiž viem, že kritika niekedy nie je určená priamo na to, aby človeka zhadzovala, ale na to, aby ho prinútila zamyslieť sa nad tým, čo robí zle a napraviť to. Preto budem za každú vašu kritiku len rada, ale to viete ;)... Ak jej bude priveľa, pochopím, že niečo z toho nemusí byť pravda. :D Zase blbá už nie som, tak pozor!

Myslím, že v tomto článku som znova po dlhej dobe ukázala (hlavne sama sebe), že som písať ešte nezabudla, takže.. ak si sa niekto dostal až sem na koniec, neskutočne ti gratulujem a komentár ma naozaj veľmi poteší, ja som vlastne za všetko rada. :) Nezdám sa, však? :D

Tak sa maj zase pekne a užívaj si svoj život. :)

So Akarui 
(A áno, zmenila som si aj meno, 
pretože som mala pocit, 
že to takto bude 
jednoduchšie znieť!)

4 komentáre:

 1. Hmm.. Tak ja som sa dostala na koniec. :D A už sa na teba a tvoje články/poviedky moc teším, pretože ten niekoľko mesačný absťák jednoducho nejak dohnať musím. Ale to už, samozrejme, vieš. :D :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neboj sa, som si istá, že čoskoro svoju abstinenciu doženieš. :D A to nielen v chatovaní na skype, ale tak celkovo všeobecne to doženieš. :D Som si istá. :D A zároveň ma teší tvoja ochota ešte stále čítať tie moje šmatlaniny :D

   Odstrániť
 2. Som rada, že si späť, chýbala si! :)
  Dúfam a verím, že to dopadlo dobre. Mňa to čaká o necelé tri roky, ale to tak prejde rýchlo.
  Teším sa na tvorbu a je super, že sa púšťaš do knžky :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som si aj myslela, že som už nikomu nechýbala v blogovom svete. :D
   Nebola by som sa vrátila tak ľahko, keby mi niečo zle dopadlo. Síce ma ešte čakajú prijímačky, ale verím, že to bude v pohodičke a že to zvládnem nakoniec. :)
   Jop, a priznám, bude to asi Dospelí neplačú, takže to už nebudem zverejňovať, ale pustím sa do prepisovania :)

   Odstrániť